Akademia Piłkarska Mławianka Mława - strona nieoficjalna

WSPÓŁPRACUJEMY

O akademii

Szanowni Państwo!

Pomysł utworzenia Akademii Piłkarskiej Mławianka Mława wziął się z chęci skopiowania zachodnioeuropejskich standardów pracy z młodzieżą. Marazm polskiego systemu szkolenia daje swoje owoce w postaci fatalnych wyników reprezentacji i drużyn klubowych.

Chcemy się uczyć od najlepszych. Nasze pragnienia są wsparte wiedzą, zagraniczną praktyką, innowatorskimi pomysłami i konsekwencją w dążeniu do celu. W tej chwili w naszym klubie trenuje 9 drużyn - to blisko 250 zawodników. Zatrudniamy 10 szkoleniowców, którzy prowadzą nasze zespoły i czuwają nad prawidłowym przebiegiem szkolenia i rozwojem młodych adeptów piłki nożnej.

Czym różni nasz klub od pozostałych? Zgodnie z nowoczesnym modelem nauczania dzieci, nie wynik jest ważny, a zdobyte umiejętności - przede wszystkim techniczne. Chcemy by takie zasady były naszą myślą przewodnią w codziennej pracy z młodzieżą.

Jeśli zapytają Państwo, czy nasz klub jest profesjonalny, odpowiemy: profesjonalizm to myślenie w taki sposób, by z sześciolatka zrobić dziewiętnastolatka, który będzie grał jak trzydziestolatek. W naszym kraju panuje przekonanie, że wynik jest efektem dobrej lub złej pracy z dziećmi. Nic bardziej mylnego. Polacy w wieku juniorskim wygrywają na Mistrzostwach Europy a jako seniorzy nie potrafią znaleźć miejsca w zachodnioeuropejskiem klubie.

Klub jest finansowany ze składek rodziców, środków otrzymanych od sponsorów oraz pozyskanych w drodze konkursów Urzędu Miasta Mława na realizowanie lub wspieranie zadań związanych z kulturą fizyczną i sportem. Naszym pragnieniem jest by klub był zorganizowany i prowadzony profesjonalnie. Widzimy szansę dla dzieci, które rozpoczną swoją przygodę z piłką i chcemy realizować ich marzenia.

Zapraszamy do współpracy!

SPONSORZY I PARTNERZY